Srebrna łyżeczka na chrzest. Jaką wybrać i co symbolizuje?

srebrna łyżeczka na chrzest

Srebrna łyżeczka na Chrzest jest cudownym upominkiem dla maluszka. Wiele z nich jest ślicznie wykonanych i stanowią piękną pamiątkę na całe życie. Dodatkowo warto taką łyżeczkę zakupić wraz z grawerunkiem.

Łyżeczki ze srebra są tradycyjnym upominkiem z okazji Chrztu. Zwiastują one bogactwo i dobrobyt.

Top 5 Produktów

srebrna łyżeczka

Srebrna łyżeczka na Chrzest z zegarem

Prześliczna srebrna łyżeczka z grawerunkiem. Łyżeczka wykonana jest z wysokiej jakości srebra próby 0,925. Na łyżeczce znaleźć może się data Chrztu dziecka, wzrost lub waga.

 

srebrna łyżeczka z grawerem

Srebrna łyżeczka na Chrzest z bocianem

Urocza łyżeczka ozdobiona srebrnym bocianem. Pamiątka Chrztu zarówno dla chłopców jak i dla dziewczynek. Na łyżeczce można dodatkowo umieścić grawerunek z datą Chrztu.

Srebrna łyżeczka na Chrzest Baby

Piękna łyżeczka wykonana ze srebra ozdobiona sylwetką dziecka. Wszystkie detale łyżeczki wykonane zostały ręcznie z niezwykłą starannością

Srebrna łyżeczka na Chrzest z sercem

Łyżeczka ozdobiona serduszkiem na tle małych kwiatuszków, opakowana w eleganckie etui. Dodatkowo na łyżeczce umieścić można grawerunek.

srebrna łyżeczka

Srebrna łyżeczka na Chrzest z aniołkami

Prześliczna srebrna łyżeczka ozdobiona dwoma aniołkami. Łyżeczka wykonana jest z wysokiej jakości srebra próby 0,925. Na łyżeczce znaleźć może się data Chrztu dziecka, wzrost lub waga.

Srebrna łyżeczka na chrzciny – symbolika i tradycja sięgająca setek lat

Zwyczaj wręczania dzieciom i ich rodzicom prezentu jakim jest wykonana ze srebra łyżeczka na Chrzest ma swoje korzenie w XIV wiecznej Europie, chociaż wiążę się z przykrym w tamtym okresie zdarzeniami.
Początkowo tradycja wręczania łyżeczek niemowlętom była powszechna wśród arystokracji brytyjskiej.

Srebrne sztućce były symbolem zamożności oraz pozycji społecznej. Dodatkowo wierzono ówcześnie, iż srebro chroni przed epidemią dżumy panującej w Europie.

W późniejszych czasach, bo w XIX wieku, zwyczaj ten stał się popularny również wśród klasy mniej zamożnej, także na terenie Polski, dokładnie w fabryce Józefa Fageta produkującej sztućce i patery, modne stały się srebrne wyroby przeznaczone na prezent chrzestny.

Urodzić się w czepku a symbolika srebrnej łyżeczki

„Być urodzonym w czepku” jest to wszystkim dobrze znane powiedzenie, stosowane w kontekście ludzi, którym powodzi się w życiu. W Polskiej tradycji czepek symbolizuje majętność, przynależność do zamożnej rodziny, czy po prostu pomyślność finansową.

We wspomnianej kulturze anglosaskiej funkcjonuje powiedzenie „to be born with silver spoon in one’s mouth”, co w wolnym tłumaczeniu oznacza: być urodzonym ze srebrną łyżeczką w ustach. Zwrotu tego używano do dzieci urodzonych w zamożnej rodzinie. Dlatego też srebrne srebrne łyżeczki to prezent, który na przestrzeni lat zyskał ogromną popularność, z uwagi na symbolikę.

Srebrna łyżeczka na chrzciny a zdrowie

Już w starożytności ludzie zdawali sobie sprawę z prozdrowotnych właściwości srebra. Przechowywane w srebrnych naczyniach mleko dłużej zachowywało świeżość. Podobnie w studniach z wodą, na dnie trzymano srebrne monety. Również we współczesnej medycynie srebrno używane jest jako środek antybakteryjny.

Srebrna łyżeczka na chrzciny – symbolika która zyskuje sympatię

W obecnych czasach liczy się nie tylko dobry gust ale i pomysłowość, i oryginalność. Niejednokrotnie osoby zaproszone na przyjęcia z okazji chrzcin, zanim w ogóle zostanie wytyczona data takiego spotkania, planują zakupy z tej okazji. Problem ten z reguły dotyczy najbliższej rodziny. Z jednej strony zastanawiamy się nad praktyczną stroną życia oraz rzeczami, które mogą przydać się zarówno niemowlęciu jak i rodzicom, z drugiej strony, w dużym stopniu polegamy także na rzeczach symbolicznych, które stanowią dodatkowy akcent do prezentu. Z jednej strony chodzi o samo znaczenie przedmiotu, z drugiej natomiast o pamiątkę dla dziecka.

Srebrna łyżeczka na chrzest zdaje się spełniać wszelkie oczekiwania osób poszukujących idealnego prezentu. Przede wszystkim materiał szlachetny, z którego są wykonane, to symbol prestiżu, majętności, pozycji społecznej i finansowej. Srebro symbolizuje także zdrowie i ochronę, co jest ważne zwłaszcza dla nowo narodzonego dziecka, które dopiero aklimatyzuje się w nowym świecie i które wymaga wiele troski oraz opieki, celem zadbania o jego zdrowie.

Symbolika to nie wszystko

Oczywiście podłoże symboliczne jest ważne podczas dokonywania wyboru prezentu na chrzciny, jednak nie każda osoba kieruje się właśnie tego rodzaju przesłankami. W wielu przypadkach ważniejsze są aktualne trendy a bez wątpienia srebrna łyżeczka na chrzest to jeden z najpopularniejszych prezentów upamiętniających ten ważny dla dziecka i jego rodziny dzień.

Zyskuje tym większą popularność, im większy jest dostęp oraz wybór tego rodzaju rzeczy. Także osoby ceniące sobie oryginalność mogą wybierać łyżeczki z oryginalnymi wzorami, pięknie zdobione i starannie wykonane, z dodatkowymi elementami ozdobnymi, jak np. zegar bądź piękne, graficzne zdobienia. Tak duża popularność srebrnych łyżeczek jako prezentów przekłada się na jakość ich wykonania.

Tworzone w sposób bardzo estetyczny, elegancki i subtelny, z dbałością o szczegóły, a także niejednokrotnie z przepychem i ciekawym rozwiązaniem wzorniczym, od razu rzucają się w oczy, dzięki unikatowej formie. Dopełnienie dla pamiątki jaką jest srebrna łyżeczka, stanowi grawerunek, na którym można umieścić m.in imię dziecka, datę chrztu i godzinę, co świetnie wkomponowuje się w ideę pamiątki. Częstymi pomysłami na grawerunek są także data i godzina narodzin a także waga podczas urodzenia.

Eleganckie etui

Misternie wykonane i zdobione srebrne łyżeczki to nie wszystko i mogłoby się okazać nawet śmieszne wręczanie takiego prezentu w samym papierze ozdobnym bądź tekturowym pudełku, dlatego producenci oferują dodatkowo eleganckie etui na łyżeczki, w którym prezent ten prezentuję się na prawdę cudownie. Również w środku wyścielanego miękkim, eleganckim materiałem etui, możliwe jest umieszczenie napisu, który dodatkowo upamiętni to ważne wydarzenie.

Srebrne łyżeczki szykowny prezent, pamiątka która pozostanie na lata

Dzięki bogatemu wyborowi łyżeczek, każdy znajdzie coś dla siebie, co również wkomponuje się w gusta rodziców, wystrój domu, czy w piękny sposób upamiętni chrzest dziecka. To prezent idealny przede wszystkim dla chrzestnych, którzy chcą być obecni przy dziecku od jego narodzin.

udostępnij ten post Swoim Znajomym

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pamiętaj, że możemy otrzymać prowizję, gdy klikniesz na nasze linki i dokonasz zakupu. Jednakże, nie ma to wpływu na nasze recenzje i porównania. Staramy się, aby wszystko było sprawiedliwe i wyważone, aby pomóc Ci dokonać najlepszego wyboru dla Ciebie.

ZOSTAŃMY W KONTAKCIE