Srebrna grzechotka – prezent dla dziecka na Chrzest

Prezent dla dziecka na chrzest – srebrna grzechotka

Chrzest to pierwsze ważne wydarzenie w życiu duchowym nieświadomego jeszcze malucha. Z tej okazji najbliższa rodzina oraz rodzice chrzestni najczęściej decyduje się na zakup ubranek lub zabawek dla dziecka. Jednak do łask wracają tradycyjne srebrne upominki takie jak smoczek czy grzechotka.

Top 5 Produktów

Srebrna grzechotka w skórzanym pudełku

Piękna, srebrna grzechotka ozdobiona serduszkami i kwiatkami zapakowana w skórzane pudełku. Na grzechotce umieścić można imię oraz wagę dziecka. Na pudełku zaś przygotowano miejsce na dowolną dedykację lub życzenia.

Srebrna grzechotka z zielonymi cyrkoniami

Urocza, srebrna grzechotka wyróżniająca się wyrazistymi, szmaragdowymi cyrkoniami, które otaczają drobne płatki kwiatów. na grzechotce znajduje się tarcza zegara z możliwością personalizacji a także miejsce na imię i datę urodzenia dziecka.

Srebrna grzechotka w gwiazdki

Śliczna, srebrna grzechotka ozdobiona maleńkimi gwiazdkami. Na jej rączce umieszczono tarczę zegara przygotowaną pod personalizację. Trzonek zaś ozdobiono sylwetką bociana, na którym znajduje się miejsce na imię a także datę urodzenia dziecka.

Srebrna grzechotka w kształcie serca

Nietypowa srebrna grzechotka w kształcie serca, które zostało ozdobione sylwetką anioła. Na grzechotce umieścić można godzinę narodzin dziecka oraz jego imię i datę Chrztu.

Srebrna grzechotka z kwiatuszkami

Niezwykła, misternie zdobiona srebrna grzechotka. W jej wnętrzu umieszczono prawdziwe, bursztynowe kuleczki, które dźwięczą podczas potrząsania. Grzechotkę można dowolnie personalizować.

Srebrna grzechotka – wyjątkowa pamiątka na Chrzest

Zwyczaj obdarowywania dziecka srebrnymi przedmiotami z okazji Chrztu Świętego istnieje już od dawien dawna. I tak: srebrna łyżeczka uważana jest za symbol bogactwa i zdrowia. Wręcza się ją z myślą, by dziecko przenigdy w swoim życiu nie zaznało głodu. Z kolei srebrna grzechotka symbolizuje szczęście i beztroskie dzieciństwo.

Zdjęcie utworzone przez freepic.diller – pl.freepik.com

W czasach średniowiecznych wierzono, że lizanie przez dziecko srebrnych przedmiotów, pozwoli mu uniknąć zarazy. Jak się okazuje, przeświadczenie to nie było kompletnie bezsensowne. Obecnie znane są już bakteriobójcze właściwości srebra. Srebro koloidalne jest składnikiem wielu różnych leków i służy jako surowiec farmaceutyczny. Wielu uważa srebrną biżuterię za leczniczą w przypadku niektórych dolegliwości jednak jak dotąd, jednoznacznie nie dowiodły temu żadne badania.

W przypadku grzechotek srebrnych oraz innych srebrnych przedmiotów najważniejsza jest jednak ich symbolika oraz to, że mogą one stanowić piękną i wyjątkową pamiątkę z okazji Chrztu. W przeciwieństwie do ubranek czy też grających zabawek pozostanie ona z dzieckiem na długie lata.

Grzechotka na chrzest z grawerem

W sklepach jubilerskich lub z dewocjonaliami znaleźć można całą masę grzechotek na chrzest wykonanych ze srebra. Te piękne i jakże urocze przedmioty są często misternie wykonane i bogato zdobione. Bywają także w bardziej minimalistycznej formie, dzięki czemu wybór odpowiedniej nie powinien stanowić większego problemu.

Taki prezent można łatwo spersonalizować, przez co stanie się on w przyszłości dla dziecka jeszcze bardziej wyjątkowy. Warto zdecydować się na odpowiedni grawerunek i umieścić na grzechotce:

  • datę chrztu lub datę urodzin,
  • imię dziecka,
  • wagę dziecka,
  • życzenia,
  • cytat,
  • imię osoby obdarowującej.

Jaką grzechotkę wybrać dla chłopca, a jaką dla dziewczynki

Srebrna grzechotka to odpowiedni prezent zarówno dla chłopca, jak i dla dziewczynki. Często spotykane są modele ozdabiane dodatkowo kolorem różowym lub niebieskim, dzięki czemu łatwiej dokonać wyboru upominku, jednak zdecydowana większość sprzedawana jest w uniwersalnym kolorze srebrnym. Niektóre z nich pokryte są cyrkoniami lub maleńkimi bursztynkami, które wyglądają przepięknie. Dodatkowo we wnętrzu grzechotek umieszcza się małe srebrne kuleczki, które podczas potrząsania brzmią dźwięcznie i uroczo. 

Upominki te zazwyczaj wykonane są ze srebra próby 925, a ich cena w dużej mierze zależy od wielkości. Koszt srebrnej grzechotki to około 200 złotych. Coraz częściej spotykane są także modele pokryte żółtym lub różowym złotem, co nadaje tym tradycyjnym przedmiotom szczypty nowoczesności. Eleganckie opakowania, w których umieszcza się grzechotki oraz tabliczki z życzeniami dołączane do zestawu sprawiają, że taki prezent wygląda pięknie i pasuje do wyjątkowej okazji, jaką jest Chrzest dziecka.

udostępnij ten post Swoim Znajomym

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pamiętaj, że możemy otrzymać prowizję, gdy klikniesz na nasze linki i dokonasz zakupu. Jednakże, nie ma to wpływu na nasze recenzje i porównania. Staramy się, aby wszystko było sprawiedliwe i wyważone, aby pomóc Ci dokonać najlepszego wyboru dla Ciebie.

ZOSTAŃMY W KONTAKCIE