Srebrny smoczek na Chrzest – tradycyjna pamiątka

Chrzest dziecka to ważne wydarzenie w życiu rodziny. Do wspólnego świętowania tej uroczystości rodzice zazwyczaj zapraszają najbliższych przyjaciół i członków rodziny. Najważniejszym punktem jest oczywiście Msza Święta i udzielony w czasie jej trwania Sakrament Chrztu Świętego. Zaraz po niej zaproszeni goście udają się na uroczysty obiad, podczas którego nowo ochrzczonemu dziecku wręczane są prezenty. Bardzo często wybór odpowiedniego podarunku to nie lada wyzwanie. Jaki prezent kupić z tej okazji? Czy warto zdecydować się na srebrny smoczek na Chrzest?

Srebrny smoczek jako prezent z okazji Chrztu

Zwyczaj obdarowywania dziecka srebrnymi upominkami z okazji Chrztu to długoletnia tradycja. Kiedyś prezenty te przybierały nieco inne formy niż obecnie, jednak od zawsze miały one ten sam cel: upamiętnić to wyjątkowe wydarzenie. Tradycja wręczania dziecku z okazji Chrztu srebrnych pamiątek trwa do dziś, a tego typu prezenty wciąż cieszą się niemałą popularnością. 

Srebrny smoczek – wyjątkowa pamiątka dla dziecka

Tak niezwykły dzień, jakim jest Chrzest dziecka, powinien uświetnić równie wyjątkowy prezent. Najlepiej, jeśli upominek ten zostanie z dzieckiem na lata i nie będzie podatny na uszkodzenia tak jak różnego rodzaju plastikowe zabawki. Dziecko nie pamięta z Chrztu ani sekundy, dlatego istotne jest, by już jako dorosła osoba dzięki pamiątkom mogło nadal wspominać ten szczególny dzień. Srebrny smoczek mimo upływu lat z pewnością będzie wciąż wartościowy. Może on towarzyszyć dziecku począwszy od dnia Chrztu jeszcze przez długie, długie lata i przypominać o darczyńcy.

 

smoczek srebrny na chrzest

Smoczek srebrny na chrzest z grawerem

Smoczki, grzechotki i łyżeczki to prezenty kojarzące się z dzieciństwem. Wykonane z wysokiej jakości srebra wyglądają uroczo a przede wszystkim wyjątkowo. Tę wyjątkowość można dodatkowo podkreślić decydując się na wykonanie graweru. Najczęściej graweruje się:

  • imię dziecka,
  • datę i godzinę urodzenia,
  • wagę i wzrost dziecka,
  • datę chrztu.

Wewnątrz srebrnego smoczka często zamknięte są srebrne kuleczki, które podczas potrząsania grzechoczą jak grzechotka. Pamiątki te są zazwyczaj misternie wykonane, przez co wyglądają po prostu pięknie.

Dzięki wysokiej jakości próbie srebra smoczek przetrwa długie lata i nie stanie się z nim nic złego. Dodatkowo opakowany w piękne pudełeczko stanowi gotowy prezent dla dziecka na Chrzest. Wewnątrz pudełka bardzo często umieszczane są tabliczki z dedykacją, życzeniami od serca lub cytatem. Nie trzeba martwić się, czy taki upominek bardziej pasuje dziewczynce, czy chłopcu. Srebrny smoczek na Chrzest jest odpowiedni w przypadku obu płci.

Pamiątki Chrztu wykonane ze srebra postrzegane są dziś jako klasyczne, eleganckie i gustowne drobiazgi. Taki prezent z pewnością będzie cieszył obdarowane dziecko w przyszłości. Być może kiedyś zajmie na półce honorowe miejsce przeznaczone tylko dla wyjątkowych pamiątek.

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *