Świeca do chrztu — o czym pamiętać przy jej zakupie?

church-3035490_1920

Chrzest Święty to wyjątkowe wydarzenie, które wymaga stosownej oprawy. Jednym z nieodłącznych elementów przygotowań do tego święta jest zakup świecy do chrztu. Czym powinien charakteryzować się taki produkt? Gdzie kupić świece do chrztu?

Co warto wiedzieć na temat świecy do chrztu dla dziewczynki i chłopca? Jej ogień stanowi symbol życia, odrodzenia, oświecenia oraz wewnętrznej wiary. Zapalenie świecy w czasie Chrztu Świętego oznacza przyłączenie dziecka do wspólnoty wyznaniowej oraz rozpalenie w niej wiary, która powinna być nieustannie podsycana i podtrzymywania. Zgodnie z obowiązującą tradycją, świecę do chrztu zapala Ojciec Święty. To właśnie on odpowiada za jej zakup. Podczas chrztu, świecę zapala się od Paschału stanowiącego symbol Chrystusa Zmartwychwstałego. Następnie wypowiadana jest prośba do rodziców i świętych, aby podtrzymywali oni jej światło oraz wiarę w dziecku przystępującym do sakramentu. Co ważne, świeca do chrztu dla chłopca czy dziewczynki nie jest używana jednorazowo. Ponownie wykorzystać można ją w czasie Pierwszej Komunii Świętej.

Na jakie elementy warto zwrócić uwagę przy zakupie świecy do chrztu? By była wygodna w użytkowaniu, warto, aby posiadała okapnik. Najczęściej przyjmuje on postać nasuwanego na świecę plastikowego pierścienia chroniącego dłonie przed spływającym woskiem.

Świece do chrztu dla dziewczynki

Czym charakteryzują się świece do chrztu dla dziewczynek? Najczęściej utrzymane są one biało — różowej kolorystyce. Dodatkowo, na świecy do chrztu dla dziewczynki pojawiać mogą się motywy serduszek czy kwiatuszków.

Świece do chrztu dla chłopca

Świeca do chrztu dla chłopca utrzymana może być w odcieniach bieli oraz koloru niebieskiego. Szukając uniwersalnego produktu tego typu, warto postawić na świecę klasyczną ze złotą naklejką przedstawiającą monogram Jezusa Chrystusa oraz białego gołąbka. Pod spodem znajduje się subtelny napis „Pamiątka Chrztu Świętego”. Świeca do chrztu stanowi połączenie bieli oraz złota. Jej wysokość to 40 centymetrów, a średnica — 3,5 centymetra. Świeca do chrztu dla chłopca została wyprodukowana z najwyższej jakości materiałów.

Świece do chrztu z imieniem

Szukając alternatywy dla klasycznej świecy do chrztu, zdecydować można się na zakup świecy do chrztu personalizowanej. Do wyboru mamy tutaj świece do chrztu z imieniem dziecka, które przyjmuje sakrament oraz modele, które dodatkowo zawierają datę tego wyjątkowego wydarzenia. Świeca do chrztu z imieniem i datą to znakomita pamiątka na długie lata.

udostępnij ten post Swoim Znajomym

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pamiętaj, że możemy otrzymać prowizję, gdy klikniesz na nasze linki i dokonasz zakupu. Jednakże, nie ma to wpływu na nasze recenzje i porównania. Staramy się, aby wszystko było sprawiedliwe i wyważone, aby pomóc Ci dokonać najlepszego wyboru dla Ciebie.

ZOSTAŃMY W KONTAKCIE