Srebrny obrazek na Chrzest – tradycyjny prezent

srebrny obrazek na chrzest

Chrzest jest wyjątkowym wydarzeniem w życiu dziecka pomimo tego, że w uroczystości uczestniczy jeszcze w sposób nieświadomy. Zapewne w przyszłości, gdy będzie już starsze lub gdy osiągnie wiek dorosły, z chęcią powróci do tych wyjątkowych wydarzeń z życia. Tradycyjne pamiątki takie jak srebrny obrazek czy też ryngraf pomogą przenieść się myślami w tę sentymentalną podróż.

Top 5 produktów

 

Srebrny obrazek kwadratowy

Srebrny obrazek w kształcie kwadratu na Chrzest przedstawiający Anioła Stróża, który trzyma w ręku latarenkę nad śpiącym dzieckiem. Na odwrocie obrazka można umieścić życzenia i dedykację.

 

Srebrny obrazek w kształcie serca 

Obrazek ze srebra na Chrzest z wizerunkiem Anioła Stróża czuwającego nad śpiącym dzieckiem. Ta pamiątka może być dodatkowo personalizowana dowolną sentencją na odwrocie.

 

Srebrny obrazek w fantazyjnym kształcie 

Srebrny obrazek z okazji Chrztu Świętego w oryginalnym kształcie. Na obrazku widnieje postać Anioła Stróża oraz śpiącego dziecka. Widoczny jest także krótki fragment modlitwy „Aniele Boży…”.

 

Srebrny obrazek prostokątny 

Prostokątny obrazek ze srebra z możliwością postawienia lub powieszenia. Pamiątka przedstawia Aniołka, który tuli śpiące maleństwo. Ta przeurocza scena posiada na odwrocie miejsce na dowolną dedykację dla dziecka.

 

Srebrny obrazek kolorowy

Piękny srebrny obrazek, który jako jedyny w naszym zestawieniu został przyozdobiony sylwetką Anioła Stróża oraz śpiącego dziecka w kolorowej odsłonie. Obrazek z możliwością postawienia lub powieszenia na ścianie.

 

Dlaczego warto wybrać srebrny obrazek na Chrzest?

W czasach, które pamiętają nasi dziadkowie, Chrzest Święty był przede wszystkim przeżyciem duchowym mającym wprowadzić nowo narodzone dziecko do wspólnoty kościoła. Dniu przyjęcia tego pierwszego sakramentu towarzyszyła skromna oprawa zarówno w trakcie, jak i po uroczystości. Wręczano wtedy symboliczne podarunki najczęściej związane bezpośrednio z charakterem uroczystości.

Jak wiadomo, czasy te minęły już bezpowrotnie. Dziś z okazji Chrztu standardem jest wręczanie drogich upominków często zupełnie niezwiązanych z tym sakramentem. Pojawia się różnego rodzaju elektronika czy też grające zabawki i modne ubranka. Czasami bywa to kłopotliwe dla niektórych członków rodziny niemogących sprostać wysokim wymaganiom. Tego typu przedmioty niestety szybko ulegają zniszczeniu i odchodzą w zapomnienie zarówno przez dorastające dziecko, jak i rodziców. Na szczęście istnieje alternatywa dla osób ceniących tradycje mających bardziej konserwatywne podejście.

Obrazek na chrzest – tradycyjna pamiątka dla dziecka

Wszyscy bliscy zaproszeniu na Chrzest czują się w obowiązku, by godnie powitać nowego członka rodziny i wręczyć upominek. Srebrne obrazki oraz ryngrafy to idealne pamiątki przede wszystkim z okazji Chrztu oraz innych tego typu uroczystości. Sprawdzają się również jako prezent z okazji Pierwszej Komunii Świętej czy też Bierzmowania. Podarunki te podkreślają fakt, że osoba obdarowująca ceni sobie tradycyjne podejście i ponadczasowe wartości. Być może obdarowane nim dziecko w przyszłości doceni przekaz oraz duchowy wymiar takiej pamiątki.

Jaki srebrny obrazek wybrać?

Obrazki wykonane ze szlachetnego materiału to gustowne pamiątki, które dzięki trwałości przetrwają wiele lat w nienaruszonej formie. Wybór jest ogromny, jednak najczęściej srebrne obrazki przedstawiają Świętą Rodzinę, matkę Boską z Jezuskiem lub Anioła Stróża. Postacie te mają za zadanie symbolizować opiekę nad dzieckiem i ochronę przed złem. Obrazki na Chrzest różnią się od siebie także kształtem i wielkością. Oprócz klasycznej formy prostokątnej czy też kwadratowej, popularne są urocze serduszka idealnie wpisujące się charakter uroczystości chrzcielnej. Na pamiątkach umieszczane są często różnego rodzaju napisy, które dodatkowo upamiętniają wydarzenie np. „Pamiątka Chrztu Świętego” lub fragment modlitwy „Aniele Boży”.

Wręczając dziecku srebrny obrazek na Chrzest, warto pokusić się o zamówienie grawerunku z dedykacją oraz datą Chrztu. Umieszcza się go zazwyczaj z tyłu obrazka na niewielkiej blaszce. W ten sposób odporna na upływ czasu pamiątka powieszona na ścianie czy też ustawiona na półce, dodatkowo upamiętni te ważne w życiu dziecka wydarzenia.

udostępnij ten post Swoim Znajomym

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pamiętaj, że możemy otrzymać prowizję, gdy klikniesz na nasze linki i dokonasz zakupu. Jednakże, nie ma to wpływu na nasze recenzje i porównania. Staramy się, aby wszystko było sprawiedliwe i wyważone, aby pomóc Ci dokonać najlepszego wyboru dla Ciebie.

ZOSTAŃMY W KONTAKCIE