Ryngraf srebrny jako prezent z okazji Chrztu

Poszukujesz idealnego prezentu z okazji Chrztu, który stanie się dla dziecka pamiątką na całe życie? Chrzest to wyjątkowa uroczystość o charakterze przede wszystkim religijnym. Uczestniczą w nim rodzice dziecka oraz rodzice chrzestni, a także najbliższa rodzina. Podczas tego wydarzenia zaproszeni goście wręczają dziecku różnego rodzaju upominki. Warto zadbać o to by prezent podarowany z okazji Chrztu Świętego był ponadczasowy i stanowił piękną pamiątkę nawet po latach. Czy zatem ryngraf na Chrzest to dobry pomysł?

Czym właściwie jest ryngraf?

Ryngraf to rodzaj medalionu najczęściej w kształcie tarczy ozdobiony rysunkiem związanym z tematyką religijną. Ryngrafy były znane już w czasach średniowiecznych. Ozdabiane wizerunkiem Matki Boskiej i noszone przez rycerzy miały zapewniać ochronę i podkreślać przywiązanie do religii katolickiej czy też wartości patriotyczne. Dziś najczęściej ryngrafy można spotkać w zminiaturyzowanej formie. Te wykonane ze szlachetnych materiałów przedstawiające zazwyczaj Matkę Bożą Ostrobramską, stały się zwyczajowym podarunkiem z okazji Chrztu Świętego, ale nie tylko.

Ze względu na swój religijny charakter mogą być wyjątkowym prezentem także z okazji Pierwszej Komunii czy też Bierzmowania lub innych wydarzeń w życiu człowieka wierzącego. Ryngraf z wizerunkiem Matki Boskiej Częstochowskiej oprócz tego, że nawiązuje do polskiej tradycji i kultury chrześcijańskiej, symbolizuje bowiem oddanie się w opiekę.

chrzest święty

Srebrny ryngraf na Chrzest dla chłopców i dla dziewczynek

Zaletą ryngrafu jako pamiątki z okazji Chrztu jest jego uniwersalność. Tutaj nie trzeba zastanawiać się co bardziej pasuje chłopcom, a co będzie lepsze dla dziewczynki. Ryngraf wykonany ze srebra sprawdzi się w obu przypadkach. Wiele firm oferuje dodatkowo personalizację upominku w postaci graweru. Dowolną dedykację czy też życzenia lub cytat można umieścić z przodu pamiątki, lub na jej odwrocie. Warto również pomyśleć o umieszczeniu daty wydarzenia. W przeciwieństwie do daty narodzin z biegiem czasu jest ona najczęściej zapominana. Tego rodzaju tekst często bywa również grawerowany nie na samym ryngrafie, ale na dołączonej do niego specjalnej tabliczce. Taki zestaw zapakowany w eleganckie pudełeczko prezentuje się dostojnie i elegancko.

Jakie są rodzaje ryngrafów na Chrzest?

Ryngrafy w sklepach z dewocjonaliami najczęściej spotkać można w owalnym i prostokątnym kształcie, a także tym tradycyjnym, przypominającym rycerską tarczę. Zdarzają się również takie w formie nieco większego obrazka. Trzymając się tradycji, na Chrzest, powinniśmy wybrać ryngraf z Matką Boską, jednak te z postacią Anioła Stróża czy też Matki Boskiej z Dzieciątkiem również są dobrym pomysłem.

Podczas wyboru ryngrafu na Chrzest dla dziecka warto zwrócić uwagę na materiał, z jakiego jest on wykonany. Wysokiej jakości srebro przetrwa wiele lat w nienaruszonej formie. Potwierdzeniem jakości jest próba np. o numerze 925 wybita na odwrocie ryngrafu. Taki upominek to koszt od około 100 -150 zł. Wpływ na cenę produktu z oczywistych względów ma również grubość blaszki.

Oprócz srebra spotkać można i inne materiały, jednak najczęściej jedynie jako elementy uzupełniające i dekoracyjne. Przykładem takiego ryngrafu jest model wypełniony bursztynem lub masą perłową, która okala świętą postać. Tego rodzaju kompozycja tworzy niespotykaną i jednocześnie nowoczesną formę tej tradycyjnej biżuterii.

Ryngraf srebrny wykonany ze starannością i dbałością o szczegóły może stać się cenną pamiątką dla dziecka, które po latach już jako dorosły człowiek spojrzy na nią z sentymentem, wyobrażając sobie te wyjątkowe w jego życiu chwile. Dzięki takim ponadczasowym upominkom ważne wydarzenie, jakim jest Chrzest, zostanie wspaniale upamiętnione.


0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *