Ryngraf srebrny jako prezent z okazji Chrztu

ryngraf na chrzest jako prezent z okazji chrztu

Poszukujesz idealnego prezentu z okazji Chrztu, który stanie się dla dziecka pamiątką na całe życie? Chrzest to wyjątkowa uroczystość o charakterze przede wszystkim religijnym. Uczestniczą w nim rodzice dziecka oraz rodzice chrzestni, a także najbliższa rodzina. Podczas tego wydarzenia zaproszeni goście wręczają dziecku różnego rodzaju upominki. Warto zadbać o to by prezent podarowany z okazji Chrztu Świętego był ponadczasowy i stanowił piękną pamiątkę nawet po latach. Czy zatem ryngraf na Chrzest to dobry pomysł?

Top 5 Produktów

Srebrno-złoty ryngraf z Matką Boską

Ryngraf na Chrzest z wizerunkiem Matki Boskiej, która widnieje na złotym tle. Srebrna tarcza posiada mały łańcuszek do zawieszenia. Całość opakowana w eleganckie pudełko z możliwością grawerunku dedykacji, daty urodzenia oraz imienia dziecka.

Srebrny ryngraf z Matką Boską

Ryngraf ze srebra z wizerunkiem Matki Boskiej Częstochowskiej. Przyozdobiony srebrnymi żłobieniami. Zawieszony na łańcuszku typu pancerka. Zapakowany w pudełeczko z możliwością grawerunku życzeń lub wybranej sentencji.

Srebrny ryngraf prostokątny z Aniołem Stróżem i maleństwem

Srebrny ryngraf/obrazek przedstawiający Anioła Stróża, który trzyma w ręku latarenkę. Anioł czuwa nad śpiącym dzieckiem. Tył obrazka jest wykonany z lakierowanego drewna.

Ryngraf prostokątnyz Aniołem Stróżem i dziećmi

Srebrny obrazek/ryngraf na którym widnieje Anioł Stróż przeprowadzający dwójkę dzieci przez mostek. Przepiękna pamiątka z okazji Chrztu Świętego z możliwością grawerunku dowolnej sentencji.

Srebrny ryngraf owalny z Aniołem Stróżem i maleństwem

Srebrny obrazek/ryngraf przedstawiający Anioła Stróża z latarenką oraz śpiącego maluszka. Scena ta umieszczona jest na srebrnej, owalnej formie. Na odwrocie obrazka umieścić można życzenia lub wiersz dla dziecka.

Czym właściwie jest ryngraf?

Ryngraf to rodzaj medalionu najczęściej w kształcie tarczy ozdobiony rysunkiem związanym z tematyką religijną. Ryngrafy były znane już w czasach średniowiecznych. Ozdabiane wizerunkiem Matki Boskiej i noszone przez rycerzy miały zapewniać ochronę i podkreślać przywiązanie do religii katolickiej czy też wartości patriotyczne. Dziś najczęściej ryngrafy można spotkać w zminiaturyzowanej formie. Te wykonane ze szlachetnych materiałów przedstawiające zazwyczaj Matkę Bożą Ostrobramską, stały się zwyczajowym podarunkiem z okazji Chrztu Świętego, ale nie tylko.

Ze względu na swój religijny charakter mogą być wyjątkowym prezentem także z okazji Pierwszej Komunii czy też Bierzmowania lub innych wydarzeń w życiu człowieka wierzącego. Ryngraf z wizerunkiem Matki Boskiej Częstochowskiej oprócz tego, że nawiązuje do polskiej tradycji i kultury chrześcijańskiej, symbolizuje bowiem oddanie się w opiekę.

chrzest święty

Srebrny ryngraf na Chrzest dla chłopców i dla dziewczynek

Zaletą ryngrafu jako pamiątki z okazji Chrztu jest jego uniwersalność. Tutaj nie trzeba zastanawiać się co bardziej pasuje chłopcom, a co będzie lepsze dla dziewczynki. Ryngraf wykonany ze srebra sprawdzi się w obu przypadkach. Wiele firm oferuje dodatkowo personalizację upominku w postaci graweru. Dowolną dedykację czy też życzenia lub cytat można umieścić z przodu pamiątki, lub na jej odwrocie. Warto również pomyśleć o umieszczeniu daty wydarzenia. W przeciwieństwie do daty narodzin z biegiem czasu jest ona najczęściej zapominana. Tego rodzaju tekst często bywa również grawerowany nie na samym ryngrafie, ale na dołączonej do niego specjalnej tabliczce. Taki zestaw zapakowany w eleganckie pudełeczko prezentuje się dostojnie i elegancko.

Jakie są rodzaje ryngrafów na Chrzest?

Ryngrafy w sklepach z dewocjonaliami najczęściej spotkać można w owalnym i prostokątnym kształcie, a także tym tradycyjnym, przypominającym rycerską tarczę. Zdarzają się również takie w formie nieco większego obrazka. Trzymając się tradycji, na Chrzest, powinniśmy wybrać ryngraf z Matką Boską, jednak te z postacią Anioła Stróża czy też Matki Boskiej z Dzieciątkiem również są dobrym pomysłem.

Podczas wyboru ryngrafu na Chrzest dla dziecka warto zwrócić uwagę na materiał, z jakiego jest on wykonany. Wysokiej jakości srebro przetrwa wiele lat w nienaruszonej formie. Potwierdzeniem jakości jest próba np. o numerze 925 wybita na odwrocie ryngrafu. Taki upominek to koszt od około 100 -150 zł. Wpływ na cenę produktu z oczywistych względów ma również grubość blaszki.

Oprócz srebra spotkać można i inne materiały, jednak najczęściej jedynie jako elementy uzupełniające i dekoracyjne. Przykładem takiego ryngrafu jest model wypełniony bursztynem lub masą perłową, która okala świętą postać. Tego rodzaju kompozycja tworzy niespotykaną i jednocześnie nowoczesną formę tej tradycyjnej biżuterii.

Ryngraf srebrny wykonany ze starannością i dbałością o szczegóły może stać się cenną pamiątką dla dziecka, które po latach już jako dorosły człowiek spojrzy na nią z sentymentem, wyobrażając sobie te wyjątkowe w jego życiu chwile. Dzięki takim ponadczasowym upominkom ważne wydarzenie, jakim jest Chrzest, zostanie wspaniale upamiętnione.

udostępnij ten post Swoim Znajomym

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pamiętaj, że możemy otrzymać prowizję, gdy klikniesz na nasze linki i dokonasz zakupu. Jednakże, nie ma to wpływu na nasze recenzje i porównania. Staramy się, aby wszystko było sprawiedliwe i wyważone, aby pomóc Ci dokonać najlepszego wyboru dla Ciebie.

ZOSTAŃMY W KONTAKCIE