Prezent Na Chrzest dla Chłopca – 10 pomysłów

Chrzest to dla osób wierzących jedna z najważniejszych uroczystości, której zadaniem jest wprowadzenie do wspólnoty religijnej nowego członka rodziny. Zazwyczaj odbywa się to w świątecznej atmosferze i zapraszamy bliskie nam osoby, by wspólnie cieszyć się z tego radosnego wydarzenia.

Tradycyjnie wręcza się z tej okazji również prezenty, które powinny być przemyślane i posiadać osobisty charakter. Tylko wtedy będą przez długie lata przypominać dziecku o tym ważny dniu, a także o osobie, która prezent wręczyła.

Zwłaszcza chrzestni powinni kierować się tą regułą, gdyż już na zawsze będą oni ważnymi w ludźmi w życiu swojego chrześniaka. Zobaczmy jaki będzie najlepszy prezent na chrzciny dla chłopca od ojca chrzestnego, matki chrzestnej i pozostałych gości.

Złote upominki, czyli łańcuszki i medaliki

Złoty łańuszek na prezentZłoto jest jednym z najcenniejszych kruszców, ponieważ nie traci nigdy dużo na wartości. Może więc stanowić inwestycję i dobry prezent na chrzest na chłopca.

Tradycyjnie na chrzciny wręcza się łańcuszek lub medalik wykonany ze złota. Warto mieć jednak na uwadze fakt, że zazwyczaj stanowią one prezent symboliczny i w wielu przypadkach nie są później noszone przez dorastające już dzieci.

Mogą natomiast być świetną pamiątką, a jeśli wybierzemy medalik z wizerunkiem świętych, to dodatkowo będzie on nawiązywał do okazji. Oczywiście zawsze warto skompletować zestaw, czyli medalik w połączeniu z łańcuszkiem, który może być później użytkowany osobno, z wybraną przez dziecko zawieszką.

Grzechotki, smoczki i inne pamiątki chrztu wykonane ze srebra

Srebrny smoczek - prezent na chrzcinyKolejnym wartościowym prezentem jest srebro, z którego zazwyczaj wykonuje się ozdobne łyżeczki, smoczki lub grzechotki. Posiadają one charakter typowo symboliczny i stanowią wzruszającą pamiątkę przez lata, a mogą być nawet przekazywane z pokolenia na pokolenie.

W związku z tym, będzie to wyjątkowy prezent na chrzciny dla chłopca od ojca chrzestnego, gdyż już na zawsze pozostanie bliski sercu jego chrześniaka. Prezent wykonany ze srebra możemy również dodatkowo spersonalizować, np ozdobnym grawerem, który zawsze będzie przypominał o osobie, która go wręczyła.

Wyjątkowe i pamiątkowe wydanie Biblii

Biblia to idealny prezent na chrzciny od chrzestnej dla chłopca. Jako, że jest to uroczystość stricte religijna warto podarować coś, co stanowi największą wartość dla osób wierzących. Biblia jest najważniejszą księgą dla katolików, dlatego będzie bardzo dobrym wyborem na taką okazję.

Zwłaszcza jeśli wręczy ją jeden z chrzestnych, których rolą jest wychowanie swojego chrześniaka w wierze. Pamiętajmy jednak, by było to wydanie Biblii przeznaczone właśnie na okazję chrztu, a więc w bardzo ozdobnej i uroczystej formie. Jeśli napiszemy w nim dedykację od serca, wtedy na pewno będzie stanowić piękną pamiątkę na długie lata.

Albumy na zdjęcia upamiętniające najważniejsze chwile z życia dziecka

Zdjęcia stanowią świetną pamiątkę, ponieważ za ich pomocą możemy utrwalić najważniejsze momenty w naszym życiu. Jednak od wielu lat przechowujemy je głównie w wersji cyfrowej i niewielu z nas posiada tradycyjne albumy ze zdjęciami.

Jeśli natomiast wręczymy pamiątkowy album, jako prezent z okazji chrztu, to na pewno zmobilizujemy opiekunów do robienia i wywoływania zdjęć ich pociechy. Taki album będzie stanowił piękną i sentymentalną pamiątkę na lata.

Możemy wybrać specjalny album dedykowany jedynie zdjęciom z chrzcin lub też bardziej uniwersalny, ale wciąż pięknie prezentujący się album, w którym będzie można umieszczać zdjęcia również z innych wydarzeń.

Spersonalizowane ubranka lub pluszaki

Ubranka lub pluszaki również mogą stanowić dobry prezent na chrzest dla chłopca mimo, że są to rzeczy nietrwałe, które często się oddaje lub wyrzuca, gdy się zniszczą. Jeśli je spersonalizujemy i umieścimy na nich nadruk z imieniem dziecka, datą chrztu i informacją kto prezent wręczył, to również będą stanowić pamiątkę, którą warto zachować.

Zestaw sztućców z grawerem

Zestaw posrebrzanych, dziecięcych sztućców stanowi nie tylko świetną pamiątkę z okazji chrztu, ale jest też przydatnym prezentem. Dziecko będzie mogło je wykorzystywać przez lata, gdy nauczy się samodzielnie jeść.

Na takich sztućcach możemy umieścić elementy ozdobne w postaci np. bohaterów ulubionych bajek i imienia malucha. Warto też, by były zapakowane w eleganckie pudełko, na którym można umieścić datę chrztu i informację od kogo jest prezent.

Pięknie zapakowany różaniec

Różaniec to kolejny bardzo dobry prezent na chrzciny od chrzestnej dla chłopca. Najlepiej jeśli będzie wykonany z metalu lub kamieni szlachetnych i dodatkowo zapakowany w ozdobne pudełko do przechowywania.

Jest to upominek stanowiący pamiątkę na długie lata i podkreślający religijny charakter wydarzenia, jakim jest chrzest. Pudełko może być też spersonalizowane – posiadać grawer z imieniem dziecka i datą chrztu.

Szkatułka do przechowywania pamiątek z dnia chrztu

Jako, że na chrzciny większość z nas wręcza pamiątkowe i wartościowe prezenty, to warto by jednym z nich była szkatułka do ich przechowywania. Aby była trwała i stanowiła prawdziwą pamiątkę, warto wybrać szkatułkę wyrzeźbioną w drewnie lub wykonaną z innego mocnego materiału.

Rodzice dziecka będą mogli przechowywać w niej wszystkie rzeczy związane z chrztem, nie tylko prezenty, ale też np. ciuszki do chrztu lub zdjęcia z tego wydarzenia. Łatwo później do nich wracać i wspominać uroczystość, a gdy dziecko będzie wystarczająco duże, wręczyć mu wszystkie pamiątki.

Pieniądze wręczone w eleganckiej kopercie

Z okazji chrzcin powinno się wręczać głównie prezenty rzeczowe, które będą stanowić pamiątkę na lata. Również dlatego, że dziecko będzie mogło się z nimi zapoznać dopiero wtedy, gdyż będzie starsze. Dla maluszka pieniądze nie stanowią żadnej wartości, ale zdarza się, że są one właściwym prezentem.

Zwłaszcza w sytuacji, gdy sytuacja materialna rodziców dziecka nie jest zbyt dobra. Pamiętajmy, by wręczyć je w ładnej kopercie – najlepiej wraz z kartką pamiątkową z osobistymi życzeniami, którą będzie można zachować i do niej wracać.

Wspólny prezent od rodziny lub przyjaciół

Wspólny prezent na chrzest dla chłopca sprawdzi się w sytuacjach, gdy rodzice dziecka mają konkretne potrzeby i życzenia. To może być np. kwestia związana z remontem pokoju dziecka lub zakupem dla niego mebelków. Warto wtedy złożyć się z innymi członkami rodziny lub w gronie przyjaciół na większy prezent, który odciąży rodziców.

Jednak i tak wskazane będzie też wręczenie dodatkowego, symbolicznego upominku w postaci np. pamiątkowej łyżeczki, by pozostało coś co upamiętni ten dzień. Takie rozwiązanie jest też korzystne, gdy poszczególne osoby nie wiedzą, jaki prezent będzie odpowiedni na chrzciny. Warto wtedy skonsultować się z innymi gośćmi.

1 komentuj

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *