Fotograf na chrzest, czyli reporter emocji

Agnieszka Kłosińska - Fotografia chrztu w Warszawie

Chrzest jest bardzo ważnym wydarzeniem zarówno z punktu widzenia emocjonalnego, jak i religijnego. Rodzice są świadkami chwili, w której ich dziecko zostaje oczyszczone z Grzechu Pierworodnego i staje się członkiem Wspólnoty, do której oni sami należą i chcą by stał się jej częścią. To silne, duchowe doznanie, które pozostawia trwały ślad w świadomości oraz w postrzeganiu świata Małego Człowieka. Warto tego dnia postawić na profesjonalne usługi fotografa, który pomoże nam sprawić, aby ten dzień na długo pozostał nie tylko w naszej pamięci, ale i we wspomnieniach, uwiecznionych na fotografii.

Chrzest – pierwszy Wielki Dzień dla Małego Człowieka

Pierwsze lata życia człowieka wiążą się z nabywaniem nowych umiejętności takich, jak chodzenie, samodzielne jedzenie, picie, czytanie czy zabawa. Każda z tych chwil ma ogromne znaczenie dla rodziców, którzy z radością obserwują, jak owoc ich miłości zdobywa nowe, życiowe umiejętności, które wkrótce pozwolą mu się usamodzielnić. Po latach wszyscy z rozrzewnieniem wspominają pierwsze słowo czy trudne, niekiedy bolesne, chwile, gdy maleństwo uczyło się chodzić i na własnych błędach odkrywało, jakie niebezpieczeństwa czają się za rogiem.

Dzień Chrztu Świętego jest pierwszym tak wielkim dniem, w którym celebrujemy narodziny Małego Chrześcijanina, wierząc, że jego życie będzie usłane Bożym Błogosławieństwem i natchnione mądrością, płynącą od Wszechmogącego. Każdy rodzić chce taką chwilę uwiecznić, aby móc po latach patrzeć na dziecko, odziane tego dnia w białą szatkę i gości, którzy mu towarzyszyli, odziani w nadzieję i dobrą energię, mającą wspierać go w pokonywaniu codziennych trudności.

Agnieszka Kłosińska - Fotograf na chrzest Warszawa

Fot. Agnieszka Kłosińska – Fotograf na chrzest Warszawa

Jakie powinny być zdjęcia z chrztu?

Chrzest jest dniem, wypełnionym miłością, nadzieją i wiarą – trzema cnotami boskimi, którymi Mały Człowiek w przyszłości ma się kierować w życiu. Fotograf tego dnia powinien uwiecznić tę wiarę na twarzach gości, by po latach zarówno dziecko, jak i jego rodzice mogli wracać wspomnieniami do chwil, gdy Bóg błogosławił im przez radość i życzliwość bliskich, chcących tego dnia ofiarować swoją modlitwę za małą istotę, jej zdrowie i powodzenie.

Agnieszka Kłosińska - Fotografia chrztu w Warszawie

Fot. Agnieszka Kłosińska – Fotografia chrztu w Warszawie

Tego dnia fotograf powinien uwiecznić każdy grymas na twarzy dziecka, może jeszcze nie w pełni świadomy uśmiech i czułe spojrzenia rodziców w kierunku owocu ich związku. Chrzest jest dniem, w którym rozpoczyna się chrześcijańska droga i nowe obowiązku w życiu dziecka i rodziców – warto uwiecznić także ich chwile niepewności czy zmęczenia, bo chrzest, to dzień, który nigdy więcej się nie powtórzy. Dziecko nigdy nie będzie już tak małe i w pełni oddane rodzicom i ich trosce. Dlatego należy jak najnaturalniej oddać wszystkie detale tego dnia, by był takim, jakim my sami go widzieliśmy.

Po latach rodzinne fotografie z chrztu będą stanowiły nie tylko pamiątkę, ale także reportaż z dnia, w którym maleństwo stało się częścią chrześcijańskiej rodziny. Niewielkie stópki, małe rączki kurczowo zaciskające się wokół palca Mamy i Taty nigdy nie będą już tak niewinne i pełne wiary w dobroć ludzi, którzy otaczają to dziecko.

Agnieszka Kłosińska - Fotograf na chrzest Warszawa

Fot. Agnieszka Kłosińska – Fotograf na chrzciny w Warszawie

W Dniu Chrztu warto czerpać, jak najwięcej z tej niewinności, nadziei i radości, która oplata swoją aurą wszystkich obecnych na Mszy Świętej i na uroczystości po niej i to czerpanie należy przekuć na zdjęcia. Zadaniem fotografa jest więc zadanie stworzenia, jak najwierniejszego reportażu wydarzeń z Pierwszego Wielkiego Dnia Małego Człowieka. Warto wiec wybrać kogoś pełnego empatii i wrażliwości, kto będzie potrafił ją przelać na swoje małe dzieła artystyczne tworząc z nich wieczną pamiątkę. Zobacz czym się różni fotograf ślubny a fotograf na chrzest. Być może to pomoże Tobie w decyzji.

Nie bój się obiektywu

W Dni Chrztu warto także pamiętać o tym, że nie należy kurczowo myśleć o obecności fotografa i o tym, ze jest z nami. Warto być sobą i wyrażać emocje, które faktycznie czujemy. Nie należy bać się płaczu dziecka i jego łez czy własnych łez wzruszenia. Autentyczność i wrażliwość, jaką dostrzeże fotograf pomoże zbudować najpiękniejszą pamiątkę z najważniejszego dnia dla każdego chrześcijanina, chcącego wychowywać się w wierze, nadziei i miłości.

udostępnij ten post Swoim Znajomym

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pamiętaj, że możemy otrzymać prowizję, gdy klikniesz na nasze linki i dokonasz zakupu. Jednakże, nie ma to wpływu na nasze recenzje i porównania. Staramy się, aby wszystko było sprawiedliwe i wyważone, aby pomóc Ci dokonać najlepszego wyboru dla Ciebie.

ZOSTAŃMY W KONTAKCIE