Biblia dla najmłodszych — prezent na komunię i chrzest

kid-2603857_19201

Szukając uniwersalnego, ponadczasowego prezentu na chrzest czy Pierwszą Komunię Świętą, warto postawić na Biblię w obrazkach dla najmłodszych. Biblia dla najmłodszych od swojej tradycyjnej wersji różni się obecnością komentarzy najpisanych przystępnym językiem, które mają na celu ułatwić dziecku zrozumienie zawartych w Piśmie Świętym zagadnień. Tego typu Biblię zdobią przykuwające wzrok obrazki. Niekiedy wzbogacona jest ona także o słowniczek wyjaśniający najważniejsze pojęcia czy różnego rodzaju łamigłówki pozwalające na usystematyzowanie zdobytej wiedzy. Oto krótki przegląd godnych polecenia Biblii w obrazkach dla najmłodszych.

Biblia dla dzieci na chrzest

Jaka jest godna polecenia Biblia dla dzieci na chrzest? Doskonała propozycja to „Pismo Święte Stary i Nowy Testament” z elegancką, okolicznościową, elegancką, twardą, białą obwolutą i złotym napisem. Jest to jednotomowe wydanie Biblii w najlepszym zdaniem biblistów przekładzie z języków oryginalnych: hebrajskiego, greckiego i aramejskiego wraz z obszernym komentarzem, przypisami oraz wstępem do każdej księgi. Pismo Święte napisane jest w pełni zrozumiałym językiem. Zawiera ono dodatkowo parafialną pamiątkę Chrztu Świętego.

Zamiast kupować tradycyjną Biblię dla dzieci na chrzest, dziecku przyjmującemu ten sakrament wręczyć można Pamiątkę Chrztu. Krzyżyk + modlitewnik rodzinny. To praktyczny zestaw, w skład którego wchodzi kolorowy krzyżyk do powieszenia na ścianie oraz modlitewnik zawierający najważniejsze modlitwy. Całość znajduje się w ozdobnym pudełku.

Biblia dla dzieci na komunię

Jaka Biblia dla dzieci na komunię najlepiej sprawdzi się w roli prezentu? Dobrym pomysłem jest „Biblia dla dzieci. Historia zbawienia w opowiadaniach.” Książka ta pozwala najmłodszym poznać świat Starego i Nowego Testamentu. Na uwagę zasługują tutaj napisane przystępnym językiem, pięknie ilustrowane opowieści, które przedstawiają najważniejsze biblijne wydarzenia — od stworzenia świata, przez historię patriarchów i proroków, wędrówkę Izraelitów do Ziemi Obiecanej, aż po nauczanie, śmierć i zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa.

Każdemu dziecku do gustu przypadnie także Biblia. Wielkie opowieści Starego Testamentu Tym, co wyróżnia tę Biblię dla dzieci na komunię jest bardzo duża ilość ilustracji — niemalże każdemu zdaniu towarzyszy tu osobna grafika. Pismo Święte składa się z 35 opowieści i aż 1500 rysunków. Sprawia to, że skutecznie przykuwa ono uwagę dzieci na długi czas.

udostępnij ten post Swoim Znajomym

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pamiętaj, że możemy otrzymać prowizję, gdy klikniesz na nasze linki i dokonasz zakupu. Jednakże, nie ma to wpływu na nasze recenzje i porównania. Staramy się, aby wszystko było sprawiedliwe i wyważone, aby pomóc Ci dokonać najlepszego wyboru dla Ciebie.

ZOSTAŃMY W KONTAKCIE