Tradycyjne pamiątki na komunię – dlaczego warto zdecydować się właśnie na nie?

komunia-2

Pierwsza Komunia Święta to bardzo istotne wydarzenie w życiu każdego dziecka. Jest to niezwykle ważny i wyjątkowy dzień, ponieważ to właśnie wówczas dziecko po raz pierwszy przyjmuje ciało Pana Jezusa pod postacią chleba. Zgodnie z tradycją podczas tego dnia dziecko otrzymuje różnego rodzaju pamiątki.  Co zatem warto ofiarować na prezent z okazji Pierwszej Komunii Świętej?

Pamiątki na Pierwszą Komunię Świętą – na co warto się zdecydować?

Aby dziecko mogło wracać wspomnieniami do dnia, podczas którego po raz pierwszy w pełni uczestniczyło w ofierze Mszy Świętej warto ofiarować mu z tej okazji pamiątkę. Dobrze byłoby gdyby taka pamiątka była przedmiotem, który zachęci je do modlitwy. Warto zaznaczyć, że dobra pamiątka Pierwszej Komunii Świętej to taka, która jest w stanie przyczynić się do utrwalania i
pogłębiania wiary dziecka.

Jak powszechnie wiadomo obecnie z okazji Pierwszej Komunii Świętej dzieci otrzymują całe mnóstwo najróżniejszych prezentów, pamiętajmy jednak o tym, żeby w tym niezwykłym i jakże ważnym dniu nie zatracić aspektu duchowego. Dlatego też naprawdę warto podarować dziecku, które po raz pierwszy w życiu przyjmie Jezusa do swojego serca taką pamiątkę, która swoją formą będzie pasowała do tego wyjątkowego wydarzenia.

Jeżeli więc zastanawiamy się, co kupić dziecku z okazji Pierwszej Komunii Świętej to z całą pewnością rozważmy zakup tradycyjnych upominków takich jak np. obraz religijny czy biblia dla dzieci. Pamiętajmy, że to właśnie tradycyjne prezenty najlepiej nawiązują do charakteru Pierwszej Komunii Świętej.

Gdzie można kupić tradycyjne pamiątki na komunię? Przykładowe propozycje godnych uwagi prezentów dla dzieci komunijnych
Pierwsza Komunia Święta to wydarzenie duchowe, dlatego pamiątki religijne są na tę okazję jak najbardziej wskazane. Wiele pięknych tradycyjnych pamiątek Pierwszej Komunii Świętej odnajdziemy w sklepie Wydawnictwo Sumus. Warto podkreślić, że dostępne są tu pamiątki na komunie, które można ofiarować zarówno dziewczynkom, jak i chłopcom.

Sklep Wydawnictwo Sumus w swojej ofercie posiada miedzy innymi: dzienniczek z zapisami siostry Faustyny Kowalskie w specjalnej wersji prezentowej na Pierwszą Komunie Świętą, pięknie wydane Biblie dla dzieci takie jak np. „Biblia opowiedziana dzieciom” autorstwa Marie Noelle Thabut, różnego rodzaju książeczki o tematyce religijnej czy też obrazki ceramiczne takie jak chociażby obrazek z wizerunkiem Jezusa Miłosiernego namalowany przez znanego chrześcijańskiego artystę Richarda L. George”a. Tego typu prezenty z całą pewnością okażą się niezapomnianą pamiątką.

Dzięki nim dziecko nie będzie kojarzyło prezentów z Pierwszej Komunii Świętej wyłącznie z nowoczesnymi gadżetami elektronicznymi. Ponadto, jeżeli chcemy przekazać dziecku jakieś wartościowe przesłanie możemy zdecydować się na ofiarowanie książeczki, w której będziemy mogli dokonać własnego wpisu. Tego typu pamiątki Pierwszej Komunii Świętej również odnajdziemy w sklepie Wydawnictwo Sumus. Pamiętajmy, że takie przedmioty przechowuje się przez lata, dlatego naprawdę warto je zakupić.

udostępnij ten post Swoim Znajomym

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pamiętaj, że możemy otrzymać prowizję, gdy klikniesz na nasze linki i dokonasz zakupu. Jednakże, nie ma to wpływu na nasze recenzje i porównania. Staramy się, aby wszystko było sprawiedliwe i wyważone, aby pomóc Ci dokonać najlepszego wyboru dla Ciebie.

ZOSTAŃMY W KONTAKCIE