Dewocjonalia na chrzest — sprawdź co potrzebujesz

christening-4037404_1920

Jak w należyty sposób przygotować swoje dziecko do sakramentu, jakim jest Chrzest Święty? Niezbędne będzie tu między innymi zaopatrzenie się w specjalne dewocjonalia na tę okazję.

Dewocjonalia potrzebne do chrztu

Jakiego rodzaju dewocjonalia są niezbędne, aby dziecko mogło przyjąć Chrzest Święty? Oto garść najważniejszych informacji na ten temat.

Szatki do chrztu

Pierwszym z dewocjonaliów, bez którego nie obędzie się żaden sakrament chrztu są szatki do chrztu. Stanowią one symbol wewnętrznej przemiany, jaka zaszła w nowo ochrzczonej osobie. Moment nałożenia takiej szatki oznacza zjednoczenie się z Jezusem Chrystusem i wejście w życie w wierze katolickiej. Szarki do chrztu dla chłopca i dziewczynki mają kolor biały. Barwa ta jest utożsamiana z czystością oraz niewinnością. Czym kierować się przy wyborze szatki do chrztu dla dziewczynki czy chłopca? Poza klasycznymi, gładkimi modelami, do czynienia możemy mieć również ze zdobionymi haftem, koronką czy wstążką. Godne polecenia są również szatki personalizowane, na których wyszyte może zostać imię dziecka oraz data przyjęcia sakramentu. Ciekawą alternatywą dla tradycyjnych szatek są wkładane przez głowę koszulki do chrztu. Jeżeli chodzi o materiał wykonania, może to być zarówno bawełna, jak i atłas.

Świece do chrztu

Świece na chrzest to kolejne dewocjonalia, w które należy się zaopatrzyć przygotowując się do tej uroczystości. Świeca do chrztu, a dokładnie jej płomień, stanowi symbol życia, odrodzenia, wewnętrznej wiary oraz oświecenia. Jej zapalenie jest równoznaczne z przyjęciem dziecka do wspólnoty wyznaniowej i rozbudzenie w nim wewnętrznej wiary, która powinna być nieustannie podtrzymywana i podsycana. Jak wybrać idealną święcę do chrztu dla chłopca lub dziewczynki? Ma ona kolor biały i pokrywać mogą ją różnego rodzaju zdobienia w kolorze złotym lub srebrnym. Najbardziej praktyczne są świece do chrztu dla dziewczynki z okapnikiem chroniącym dłonie przed spływającym, gorącym woskiem.

Różańce na chrzest

Zgodnie z tradycją, osoby zaproszone na uroczystość, jaką jest Chrzest Święty wręczają przystępującemu do niego dziecku różnego rodzaju podarunki. Jednym z nich są różańce na chrzest. Różańce do chrztu dla chłopca czy dziewczynki wykonuje się z różnych materiałów. Może być to między innymi drewno, srebro czy rozmaite tworzywa sztuczne. Niezwykle praktycznym podarunkiem jest zestaw, w skład którego poza różańcem do chrztu dla dziewczynki lub chłopca wchodzi również pudełeczko lub sakiewka ułatwiający jego przechowywanie i chroniący przed uszkodzeniem czy zgubieniem.

udostępnij ten post Swoim Znajomym

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pamiętaj, że możemy otrzymać prowizję, gdy klikniesz na nasze linki i dokonasz zakupu. Jednakże, nie ma to wpływu na nasze recenzje i porównania. Staramy się, aby wszystko było sprawiedliwe i wyważone, aby pomóc Ci dokonać najlepszego wyboru dla Ciebie.

ZOSTAŃMY W KONTAKCIE