prezent na chrzest od chrzestnego (2)

Prezent na Chrzest od chrzestnego

Każdy kto zostanie poproszony o pełnienie roli ojca chrzestnego powinien czuć się wyróżniony. To ważna funkcja zobowiązująca chrzestnego do pomagania rodzicom w wychowaniu dziecka w wierze. Jaki prezent może podarować chrzestny? Czy prezent na Chrzest od chrzestnego powinien być tradycyjny? 

Prezent na Chrzest od chrzestnego – pomysły

W dniu Chrztu ojciec chrzestny ma zadanie zatroszczyć się o świecę chrzcielną, a dokładnie odpalenie jej od paschału w odpowiednim momencie podczas ceremonii. W niektórych miejscach w Polsce praktykowany jest zwyczaj kupowania świecy właśnie przez chrzestnego w porozumieniu z rodzicami dziecka. Oprócz tego ojcowie chrzestni tak samo, jak matki chrzestne i pozostali goście czują się w obowiązku, by wręczyć dziecku z tej okazji prezent. Większość osób decyduje się na obdarowanie malucha oraz jego rodziców gotówką, którą mogą oni przeznaczyć, chociażby na pokrycie kosztów uroczystości. Jednak będąc w roli ojca chrzestnego, warto zastanowić się nad zakupem dodatkowego prezentu, który będzie stanowił dla dziecka pamiątkę tego wydarzenia.

prezent na chrzest od chrzestnego

Prezent od rodziców chrzestnych powinien być dla dziecka pamiątką, nawet po latach dlatego warto przemyśleć zakup tradycyjnych srebrnych upominków.

Biblia dla dzieci

Biblia to idealny prezent na Chrzest od chrzestnego. Wręczana własnie przez ojca chrzestnego ma wymiar niezwykle symboliczny. To właśnie chrzestny oraz chrzestna w dniu Chrztu zobowiązują się pomagać rodzicom w wychowywaniu dziecka w wierze. Jak wiadomo Biblia jest podstawą religii chrześcijańskiej. Taki podarunek w przyszłości zachęci malucha do poznawania historii biblijnych zawartych w Starym i Nowym Testamencie. Biblie w wersjach przeznaczonych dla dzieci napisane są prostym i zrozumiałym dla nich językiem. Zawarte w nich kolorowe ilustracje z pewnością przyciągają uwagę malucha. Na wielu tego typu pamiątkach można wykonywać dowolne nadruki wraz z imieniem oraz fotografią dziecka.

Srebrny obrazek z Aniołem Stróżem

Zwyczaj obdarowywania dziecka srebrnymi przedmiotami z okazji Chrztu Świętego istnieje już od wielu pokoleń. Srebrny obrazek przedstawiający postać Anioła Stróża to tradycyjny upominek nawiązujący do religijnego charakteru uroczystości, jaką jest Chrzest. Obrazki te nie są w całości wykonywane ze srebra, a jedynie posrebrzane co jednak wystarcza by były one odporne na upływ czasu. Na odwrocie takiego obrazka umieścić można dowolną dedykację lub życzenia skierowane do chrześnicy, lub chrześniaka, które będą przypominać dorastającemu dziecku o osobie obdarowującej.

Srebrny smoczek

Smoczki czy też grzechotki to przedmioty, które kojarzą się z dzieciństwem. Te wykonane ze srebra wyglądają niezwykle uroczo a przede wszystkim wyjątkowo. Wyjątkowość tę można ponadto podkreślić, wykonując na smoczku grawer. Jest to upominek przede wszystkim pamiątkowy,  dlatego powinien w przyszłości przypominać dziecku o obdarowującym, którym w tym przypadku jest Ojciec Chrzestny. Na smoczku najczęściej graweruje się imię dziecka, datę jego narodzin wraz z dokładną godziną. Często umieszcza się także wagę i wzrost malucha oraz datę Chrztu. Wewnątrz takiego smoczka nierzadko zamknięte są niewielkie kuleczki, które podczas potrząsania wydają urocze dźwięki niczym grzechotka.

Obraz na płótnie

Niezwykły prezent na Chrzest od chrzestnego może stanowić obraz z nadrukowaną na płótnie dowolną grafiką lub zdjęciem. Na obrazie dodatkowo umieszcza się dowolny napis taki jak imię dziecka, datę, chrztu i krótką sentencję lub dedykację. Tak spersonalizowany prezent na Chrzest może stanowić piękną dekorację pokoju dziecka. Warto jednak zwrócić uwagę na jakość oferowanego nadruku oraz wszystkie detale, dzięki którym obraz będzie prezentował się efektownie. Obrazy te zazwyczaj można zamawiać w przeróżnych rozmiarach od kilkudziesięciu aż do około stu centymetrów.

Wiele osób uważa, że osoba pełniąca rolę chrzestnego czy też chrzestnej, jest zobowiązana do zakupu jak najbardziej okazałego i wyróżniającego się prezentu. Jednak należy pamiętać, że Ojciec chrzestny ma za zadanie przede wszystkim troszczyć się i pomagać rodzicom w wychowaniu dziecka w wierze. Natomiast upominki stanowią jedynie dodatek, który z całą pewnością powinien być dopasowany do możliwości finansowych, a nie oczekiwań innych osób.

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *