Pamiątka Chrztu Świętego — co wybrać dla dziewczynki, a co dla chłopca?

cross-g44b994e3f_1920 (1)

Chrzest Święty to najważniejszy sakrament w Kościele katolickim i pierwsza uroczystość organizowana przez świeżo upieczonych rodziców dla swojego dziecka. Zgodnie z tradycją, zaproszeni na to wydarzenie goście wręczają chrzczonemu maleństwu różnego rodzaju upominki. Jaki prezent z okazji chrztu podarować dziewczynce, a jaki chłopcu? Podpowiadamy!

Chrzest święty — pamiątka z tego ważnego dnia!

Pamiątka chrztu świętego może przybierać rozmaite postacie. Warto, aby chrzest pamiątka zarówno elegancko się prezentowała, jak i była upominkiem praktycznym, z którego dziecko będzie mogło korzystać przez całe życie, przypominając sobie o tym wyjątkowym wydarzeniu. Pamiątki chrztu świętego warto spersonalizować, nadając im osobistego charakteru. Można na nich na przykład wygrawerować napis zawierający miejsce i datę wydarzenia, okolicznościowy cytat czy własną dedykację.

Idealna pamiątka na chrzest to między innymi Biblia. Najlepiej sprawdzi się tu pamiątka chrztu świętego pod postacią Pisma Świętego dla najmłodszym. Taka pamiatka chrztu swietego jest bogato ilustrowana i napisana prostym, zrozumiałym dla dziecka językiem.

Oryginalna pamiątka chrztu od chrzestnej lub chrzestnego to przedmioty, takie jak złote lub srebrne buciki, smoczek, grzechotka, wózek czy łyżeczka. Tego typu pamiątka chrztu od chrzestnego jest ciekawą alternatywą dla tradycyjnej biżuterii.

Dobra pamiątka na chrzest od chrzestnej to również okolicznościowy album lub ramka na zdjęcia, w których będzie można umieścić fotografie z tego wyjątkowego wydarzenia.

Pamiątka chrztu świętego dla dziewczynki

Na sklepowych półkach można znaleźć różnego rodzaju pamiątki na chrzest dla dziewczynki. Od lat niesłabnącą popularnością cieszą się podarunki w formie biżuterii. Takie pamiątki chrztu dla dziewczynki najczęściej są produkowane z żółtego złota. Trudno się temu dziwić — to niezwykle szlachetny, elegancki kruszec, który nigdy nie wychodzi z mody. Złotą biżuterię często traktuje się także jako lokatę kapitału. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by dziewczynce przyjmującej sakrament Chrztu Świętego podarować biżuterię ze srebra. Jej główną zaletą jest to, iż nie podrażnia ona skóry. Srebrna biżuteria nie zawiera domieszek mogących wywoływać reakcje alergiczne. Jaką postać może przybierać tego typu podarunek na chrzest dla dziewczynki? Możliwości jest tutaj całe mnóstwo. Chętnie wybierane pamiątki chrztu to między innymi kolczyki typu wkręty, łańcuszki z medalikami, zawieszki w kształcie serduszka czy bransoletki na rękę.

Biżuteria to jednak nie jedyny pomysł na podarunek dla dziewczynki z okazji Chrztu Świętego. Wiele osób decyduje się na wręczenie z tej okazji srebrnego obrazka do zawieszenia na ścianie lub postawienia na biurku. Może on przedstawiać na przykład modlące się aniołki czy Świętą Rodzinę czuwającą nad dzieciątkiem.

Pamiątka chrztu świętego dla chłopca

Jakie są najczęściej wybierane pamiątki chrztu dla chłopca? Tutaj również dobrze sprawdza się biżuteria. Popularne pamiątki chrztu świętego dla chłopca to na między innymi srebrny lub złoty medalik z wizerunkiem Matki Boskiej Szkaplerznej lub Jezusa Chrystusa, krzyżyk papieski czy krzyżyk z pasyjką. Godna polecenia pamiątka chrztu dla chłopca od chrzestnego to także sztabka złota. To szlachetny, wartościowy upominek będący swego rodzaju inwestycją w przyszłość dziecka przyjmującego ten sakrament. W zależności od budżetu, jakim dysponuje ojciec chrzestny, może się on zdecydować na zakup sztabki o wadze od 1 do 1000 gramów. Cena takiego podarunku zaczyna się od około 350 złotych.

udostępnij ten post Swoim Znajomym

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pamiętaj, że możemy otrzymać prowizję, gdy klikniesz na nasze linki i dokonasz zakupu. Jednakże, nie ma to wpływu na nasze recenzje i porównania. Staramy się, aby wszystko było sprawiedliwe i wyważone, aby pomóc Ci dokonać najlepszego wyboru dla Ciebie.

ZOSTAŃMY W KONTAKCIE