3 pomysły na prezent na chrzciny

adobestock_444055876 (1)

Chrzest święty dziecka jest niezwykle ważnym rodzinnym wydarzeniem. W tym czasie maluch dołącza do wspólnoty religijnej i kościoła. Podczas gdy rodzice zaprzątają sobie głowę organizacją przyjęcia z tej okazji, goście próbują znaleźć prezent, który podkreśli doniosłość chwili, ale i będzie wyjątkowy.

Album na zdjęcia

Zdjęcia to świadectwa tego co działo się w przeszłości. Nawet jeśli ważne dla nas wydarzenia rozgrywały się w czasie, gdy nie byliśmy w stanie ich zapamiętać – fotografie pozwalają to uwiecznić.

Album ze zdjęciami przedstawiającymi dziecko od dnia jego urodzin to wspaniały prezent na chrzest. Gdy maluch będzie starszy z radością będzie mógł przeglądać go wraz z rodzicami, poznawać dalszych krewnych i przyjaciół rodziny. Album na zdjęcia pozwoli również bezpiecznie przechowywać w szczególności te najcenniejsze fotografie – uwieczniające ważne dla malucha chwile i osoby, które już odeszły.

Warto wybrać album na zdjęcia, który zachowa kształt i estetyczny wygląd przez długie lata. Najlepiej sprawdzi się taki z kartonową okładką i z możliwością wklejania zdjęć, a nie ich wsuwania w okienka zabezpieczone łatwa do uszkodzenia folią. Jeśli zależy ci na tym, by dokładać do albumu kolejne fotografie – zdecyduj się na taki z większa liczbą kartek. Album 50-kartkowy zmieści około 100 zdjęć, a 80-kartkowy ponad 200. Pamiętaj jednak, że cięższy album będzie również bardziej nieporęczny, co utrudni jego oglądanie bez odpowiedniego podparcia. Zamiast jednego dużego – wybierz więc dwa mniejsze.

Książka obrazkowa  z modlitwami dla dziecka

Większość rodziców decyduje się na zorganizowanie chrzcin w pierwszych miesiącach życia dziecka. Mimo że jeszcze długa droga dzieli malca od nauki liter i czytania – warto kupić kolorową książkę z obrazkami i tekstami popularnych modlitw. 

To doskonała forma na wspólne spędzenie czasu z dzieckiem i nauki podstaw wyznawanej wiary. Maluch może oglądać kolorowe obrazki, podczas gdy rodzic będzie czytał modlitwy i wyjaśniał co dzieje się na ilustracjach. 

Taka książka to coś więcej, niż zwykła kartka okolicznościowa upamiętniająca wydarzenie. Prezent na chrzciny w formie książki z obrazkami to obietnica budowania wspomnień, spędzanego wspólnie czasu i nauki przez zabawę.

Pamiątka chrztu świętego z cytatami i wierszami ks. Jana Twardowskiego

Ks. Jan Twardowski jest cenionym poetą. To on jest autorem wiersza „Śpieszmy się kochać ludzi”. W sposób niezwykle emocjonalny pisał o ważnych dla chrześcijan i katolików tematach w sposób prosty i przemawiający do wyobraźni. Niekiedy bardzo wzruszający.

W pamiątce chrztu świętego zawierającej cytaty i wiersze ks. Jana Twardowskiego znajdziesz miejsce na wpisanie życzeń dla dziecka przyjmującego pierwszy sakrament i wklejenie zdjęcia uwieczniającego to wydarzenia. Gdy maluch będzie starszy z radością będzie oglądał zamieszczoną fotografię i czytał z rodzicami wiersze i cytaty znanego poety.

Taki prezent na chrzest nie jest banalny, podkreśla doniosłość wydarzenia i pozwala zachować wspomnienia z najwcześniejszego okresu życia dziecka. To również doskonałe uzupełnienie dla albumu na zdjęcia. Warto kupić i wręczyć te dwa podarki razem.

udostępnij ten post Swoim Znajomym

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pamiętaj, że możemy otrzymać prowizję, gdy klikniesz na nasze linki i dokonasz zakupu. Jednakże, nie ma to wpływu na nasze recenzje i porównania. Staramy się, aby wszystko było sprawiedliwe i wyważone, aby pomóc Ci dokonać najlepszego wyboru dla Ciebie.

ZOSTAŃMY W KONTAKCIE